Strona główna | Sektory | Budynki biurowe i użyteczności publicznej | Zrealizowane Projekty | Kompleks usługowo-mieszkaniowy na terenie dawnego browaru Piast

Kompleks usługowo-mieszkaniowy na terenie dawnego browaru Piast
PM Group zapewnił pełen zakres usług projektowych dla kompleksu usługowo-mieszkaniowego na terenie zabytkowego Browaru Piastowskiego we Wrocławiu.

Kompleks usługowo-mieszkaniowy na terenie dawnego browaru Piast

Amerykański deweloper Clairmont Global / Altona zlecił PM Group wykonanie kompleksowych usług projektowych oraz związanych z uzyskaniem pozwoleń niezbędnych w projekcie rewitalizacji poprzemysłowego kompleksu Browaru Mieszczańskiego położonego nad Odrą, w centrum Wrocławia. Plan rewitalizacji obiektu o powierzchni 43 tys. metrów kwadratowych zakładał stworzenie 500 apartamentów i mieszkań - zarówno w modernizowanych budynkach wpisanych do rejestru zabytków, jak i nowopowstałych, w których zaplanowano również lokale o przeznaczeniu handlowym. Dwie zabytkowe wille znajdujące się na terenie Browaru zostały zaprojektowane tak, by pełnić funkcje biurowe.       

Zadaniem PM Group było dostarczenie usług projektowych we wszystkich branżach (architektura, konstrukcja, instalacje mechaniczne i elektryczne) w siedmiu z dziesięciu budynkach, jak również zarządzanie realizacją inwestycji. Przedsięwzięcie zakończyło się na etapie usług projektowych ze względu na to, że Klient podjął decyzję o wstrzymaniu realizacji inwestycji.